«Схеми»: Новий заступник Луценка зірвав операцію з викриття корупції у Міграційній службі та обшукував «Нову пошту»

Автор:
Олег Панфілович
Дата:
«Схеми»: Новий заступник Луценка зірвав операцію з викриття корупції у Міграційній службі та обшукував «Нову пошту»

Пресслужба Генеральної прокуратури України

Новий заступник генерального прокурора Сергій Кізь зірвав операцію Національного антикорупційного бюро з викриття корупції у Державній міграційній службі у 2017 році. Про це йдеться на сторінці у Facebook проекту журналістський розслідувань «Схеми».

Луценко призначив Кізя своїм заступником 3 липня. Перед цим він обіймав посаду начальника Департаменту організації та процесуального керівництва досудовим розслідуванням кримінальних злочинів, підслідних Державному бюро розслідувань, нагляду за дотриманням законів його оперативними підрозділами та підтримки публічного обвинувачення у відповідних провадженнях ГПУ.

«Саме його Департамент зірвав спецоперацію НАБУ, затримавши детектива, коли той працював під прикриттям, щоб задокументувати, як Міграційна служба продає українське громадянство», — пишуть журналісти.

Вони нагадали, що в листопаді 2017 року детективи НАБУ проводили негласні слідчі дії проти першого заступника голови Міграційної служби Діни Пімахової, яка, як заявляли в бюро, «неодноразово озвучувала вимоги щодо отримання «заохочення» в сумі $30 тис.» за таку «послугу». Але через зрив спецоперації вона уникнула відповідальності.

Також департамент, який очолював Кізь, розслідував начебто ухилення від сплати податків «Новою поштою». Через це у березні 2018 року слідчі ГПУ приходили з обшуком до підприємства. Проте пізншіе, після зустрічі генерального прокурора Юрія Луценка з представниками «Нової пошти», претензії до підприємства зняли.

«Також відомо, що Кізь вів справу щодо хабара нардепу Мосійчуку. Саме Кізь на брифінгу показував відео, де Мосійчук дає зізнавальні свідчення. Згодом Верховний суд визнав незаконним зняття недоторканності з Мосійчука. Після цього клопотання про його арешт Генпрокуратура відізвала», — нагадали журналісти.