Мінʼюст найняв за понад $500 тисяч британського адвоката, який консультуватиме у справі «Україна проти Росії»

Автор:
Олена Козаченко
Дата:
Мінʼюст найняв за понад $500 тисяч британського адвоката, який консультуватиме у справі «Україна проти Росії»

Бен Еммерсон

Yassine Gaidi / Anadolu Agency / Getty Images

Днями Міністерство юстиції уклало дві угоди з британським адвокатом Беном Еммерсоном на послуги з юридичного консультування та представництва у справі «Україна проти Росії» на суму 15,78 млн грн. Про це пишуть «Наші гроші».

У справі «Україна проти Росії (щодо Криму)» за № 20958/14 послуги адвоката коштуватимуть $189 тис. У справі «Україна проти Росії (щодо Донбасу)» за № 8019/16 — ще $395 тис. Послуги адвоката сплатять з червня по грудень 2019 року.

  • Бен Еммерсон — відомий британський адвокат, який спеціалізується на публічному міжнародному праві, правах людини, гуманітарному та міжнародному кримінальному праві. З 2011 по 2017 рік він був Спеціальним доповідачем ООН з прав людини та боротьби з тероризмом.
  • Справа «Україна проти Російської Федерації». У січні 2017 року Україна подала позов до Міжнародного суду ООН для притягнення РФ до відповідальності за вчинення актів тероризму і дискримінації протягом її агресії проти України. Україна стверджує, що Росія порушує Конвенцію про ліквідацію усіх форм расової дискримінації і бере участь у кампанії з дискримінації громад етнічних українських і кримських татар, які проживають на окупованій території Кримського півострова. Також у позові йдеться, що Москва порушує Конвенцію про боротьбу з фінансуванням тероризму, надаючи зброю й інші види допомоги терористам, які скоюють злочини на території України.