У НАТО затвердили політику у сфері космосу, яка буде спрямована на дослідження можливостей та нейтралізацію потенційних загроз.
Про це на пресконференції у Брюсселі заявив генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг, пише Інтерфакс-Україна.
«Сьогодні ми зробили ще один важливий крок у сфері адаптації НАТО, затвердивши нову всеосяжну політику у сфері космосу. Космічний простір є важливим елементом для забезпечення оборони та стримування з боку Альянсу — від можливості здійснення навігації та відстеження сил до супутникового звʼязку виявлення пуску ракет», — сказав він.
Столтенберг зазначив, що мова не йде про мілітаризацію космічного простору.
«НАТО може зіграти важливу роль як майданчик з обміну інформацією та підвищення оперативної сумісності та забезпечити необхідною підтримкою наші місії та операції», — додав він.
- У березні премʼєр-міністр Індії Нарендра Моді заявив, що його країна успішно випробувала протисупутникову зброю і таким чином увійшла в число космічних наддержав, як США, Росія та Китай.
- У новій доповіді Пентагону про загрози в космосі зазначається, що Китай та Росія розвивають технології, які можуть стати загрозою для США. Йдеться про лазерні установки, які зможуть знищувати американські супутники.
- Росія та Китай обʼєднали свої сили, щоб провести експерименти з нагрівання повітряних мас над Європою і спробувати змінити один із шарів атмосфери для можливого військового застосування.