Грузинський протест: у лікарнях Тбілісі залишаються більше 50 постраждалих

Автор:
Тетяна Павлова
Дата:

У різних клініках Тбілісі проходять лікування 52 пацієнти, які постраждали під час масштабної акції протесту біля будівлі парламенту Грузії, в тому числі 11 постраждалих перебувають у New Hospitals.

Про це повідомив головний лікар New Hospitals Георгій Кордзахія, пише Грузия Оnline.

За його словами, загрози життю жодному з пацієнтів немає. «Стан усіх на даному етапі стабільний, триває спостереження і лікування. Один пацієнт залишається в інтенсивній терапії... Що стосується постраждалої дівчини, після видалення ока вона переведена в палату. Очі втратили два пацієнти», — поінформував Кордзахія.

Крім того, видання «Сова» повідомляє, що до протестів у Тбілісі долучилися представники грузинської діаспори в Швеції.

Вони вийшли на акцію протесту в Стокгольмі з плакатами «Росія — окупант», а також відомим всім гаслом, що стосується президента Росії Володимира Путіна.

Sova.news

Учасники акції закривали одне око рукою на знак того, що під час розгону акції протесту в Тбілісі, силовики позбавили зору двох демонстрантів.

Sova.news

  • У Тбілісі 20 червня почалися масові протести під будівлею парламенту після виступу там депутата російської Держдуми Сергія Гаврилова. Протестувальники виступали, зокрема, проти правлячої партії «Грузинська мрія» і спалили її прапор. Поліція розігнала демонстрантів за допомогою сльозогінного газу, водометів і гумових куль. Під час протистояння постраждали 240 людей, в тому числі 80 правоохоронців. Частина з них продовжує лікування в різних клініках, частина уже виписана.
  • За даними Хартії журналістської етики Грузії, під час розгону акції протесту в Тбілісі 20 червня постраждав щонайменше 31 співробітник різних грузинських ЗМІ.
  • 21 червня голова парламенту Іраклій Кобахідзе подав у відставку. Його місце має посісти лідер парламентської більшості Арчіл Талаквадзе.
  • Міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch закликала владу Грузії дати вказівки поліції дотримуватися правил застосування сили проти демонстрантів, передбачених міжнародним правом.