В Україні вперше створять міжнародну медіа-арт виставку ARTEFACT: Chornobyl 33, в якій поєднають різні види мистецтва та сучасні технології для висвітлення проблеми інформаційної складової трагедії Чорнобиля. Про це повідомляє Міністерство інформаційної політики (МІП).
Представлять виставку наприкінці вересня 2019 року в центрі Києва. Вона буде створена за підтримки МІП та Українського культурного фонду під керівництвом міжнародного куратора, за участю українських та європейських митців.
«Для України Чорнобиль став своїм персональним випробуванням, яке кожен має пройти, а взагалі для українців це випробування на сміливість, адже сьогодні наш народ поділяється на тих, хто боїться відвідати Чорнобиль, і тих, для кого Чорнобиль — це пошук себе. Інший погляд на Чорнобиль дуже важливий. Необхідно розглянути катастрофу не як проблему, а як можливість. Ми маємо цей міф для себе вибудувати не дуже вузько, не в сенсі знову жертовні українці, знову постраждали, які ж ми нещасні. Це має бути міф складний, в якому Прометей народжується і дає нові можливості. І в цьому погляді, звичайно, ми готові підключатися до проєкту і робити все можливе», — зазначив державний секретар МІП Артем Біденко під час стратегічної сесії в Українському кризовому медіа-центрі.
- Після успіху мінісеріалу HBO в Чорнобилі очікують побачити близько 100 тис. відвідувачів до кінця 2019 року. Минулого року цей показник склав 70 тис. людей.
- Закінчився конкурс на кращий ескізний проєкт зі створення мурала на Чорнобильській атомній електростанції. Переможцем став Валерій Коршунов з твором «Погляд у майбутнє».
- Автор мінісеріалу від HBO «Чорнобиль» Крейґ Мейзін прокоментував різке збільшення потоку туристів у зону відчуження та схвалив інтерес до трагедії на ЧАЕС, проте закликав людей виявляти повагу і не робити недоречні селфі.