YouTube вирішив видаляти ролики з пропагандою ненависті. Але робитиме це вибірково

Автор:
Олег Панфілович
Дата:

Відеогостинг YouTube вирішив видаляти ролики з проявами расизму, шовінізму, а також ті, що оскаржують доведені та задокументовані випадки проявів жорстокості, повідомляється в офіційному блозі компанії.

«Сьогодні ми робимо ще один крок у межах нашої політики стосовно проявів ненависті, забороняючи відеозаписи, у яких стверджується, що певна група людей перевершує інших, виправдовуючи цим дискримінацію, сегрегацію або ізоляцію за такими ознаками як вік, стать, раса, каста, релігія, сексуальна орієнтація або статус ветерана», — йдеться в повідомленні.

Під це поняття будуть підпадати відеоролики, які просувають націоналістичні ідеї. «До того ж ми будемо видаляти контент, який оскаржує, що добре задокументовані випадки прояву жорстокості, як-от Голокост чи стрілянина [в початковій школі] Sandy Hook [у Коннектикуті], відбувалися насправді», — наголошено в заяві.

При цьому видалення відеороликів здійснюватиметься вибірково, оскільки деякі з них спрямовані на те, щоб боротися з жорстокістю, у тому числі за рахунок ознайомлення з її проявами та їх аналізу. «Ми розуміємо, що деяка частина цього контенту має значення для дослідників чи неурядових організацій, які намагаються зрозуміти природу ненависті для того, щоб боротися з нею, і ми вивчаємо способи зробити це можливим у майбутньому», — йдеться в заяві.

Зміни в політиці компанії набирають чинності негайно, однак на те, щоб така система фільтрації відеороликів запрацювала на повну силу, може знадобитися кілька місяців.