Організація Обʼєднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) виступила проти цифрових помічників, які оснащені жіночими голосами, пише CNN.
У звіті організації зазначено, що цифрові помічники на зразок Siri від Apple або Alexa від Amazon посилюють нерівність статей, змушуючи користувачів думати, що жінка «доступна за натиском кнопки», а говорити з нею можна будь-яким тоном.
Згідно з висновками експертів, жінок-помічників найчастіше зображають як таких, що «прагнуть догодити», а це працює на користь ідеї про те, що жінки перебувають у позиції підпорядкування. Фахівці ООН також звернули увагу, що асистент виконує команди і відповідає на питання незалежно від тону або ворожості.
Варто зазначити, що гендерну належність свого особистого цифрового асистента визнає тільки Amazon. Інші компанії стверджують, що в їхніх пристроїв немає статі, оскільки це штучний інтелект.
- Датське креативне агенство Virtue Nordic створило голос, який не є ні чоловічим ні жіночим. Його планують використовувати для голосових помічників.
- У квітні стало відомо, що працівники Amazon в офісах компанії по всьому світу мають можливість прослуховувати розмови користувачів через голосового асистента Alexa.