На виборах до Верховної Ради понад 3% підтримки мають вісім партій. Про це свідчать дані опитування соціологічної групи «Рейтинг», проведеного 16—21 травня.
Лідер електоральних симпатій серед політичних сил — партія «Слуга народу». Її готові підтримати 43,8% тих, хто має намір голосувати і визначився з симпатіями.
Рейтинг інших партій виглядає так:
- «Опозиційна платформа — За життя» — 10,5%,
- БПП «Солідарність» — 8,8%,
- «Батьківщина» — 7,3%,
- партія «Сила та честь» Ігоря Смешка — 5,1%,
- партія Святослава Вакарчука — 4,6%,
- Радикальна партія Олега Ляшка — 3,3%,
- «Опозиційний блок» — 3,2%.
Підтримка інших партій — менша 3%.
При цьому понад 70% респондентів підтримують ідею розпуску парламенту і проведення дострокових виборів Верховної Ради. Найвищий рівень підтримки — на півдні та сході (понад 80%). Певна відмінність у ставленні до проведення дострокових виборів спостерігається серед прихильників БПП «Солідарність», більшість з яких проти цієї ініціативи.
Участь в опитуванні взяли 2 тисячі респондентів старших 18 років. Помилка репрезентативності дослідження не перевищує 2,2%.
За даними іншого опитування, проведеного з 30 квітня до 10 травня, у першу п’ятірку лідерів входили ті ж самі партії. Водночас партію Святослава Вакарчука підтримували лише 0,9% виборців.
- 21 травня у Адміністрації президента відбулися консультації голів парламентських фракцій з президентом Володимиром Зеленським про проведення дострокових виборів. На зустрічі обговорювалась орієнтовна дата дострокових виборів до Ради — 21 або 28 липня. Крім того, Зеленський запропонував фракціям скасувати мажоритарну виборчу систему та знизити прохідний барʼєр в Раду з 5% до 3%.
- Після цього, 21 травня, президент Володимир Зеленський підписав указ про припинення повноважень парламенту та його розпуск. Дострокові вибори призначено на 21 липня.
- 22 травня з третьої спроби розпочалось позачергове засідання парламенту — в залі не могла зареєструватися достатня кількість (226) нардепів.