Склав присягу та прийняв печатку й булаву. Зеленський офіційно став президентом

Автор:
Катерина Коваленко
Дата:
Склав присягу та прийняв печатку й булаву. Зеленський офіційно став президентом

Марків Михайло / УНІАН

Володимир Зеленський офіційно став президентом України. У Верховній Раді він склав присягу та прийняв державні символи президента: знак президента, гербову печатку та булаву.

Спочатку голова Конституційного суду України Наталія Шаптала запросила до трибуни новообраного президента, вручила йому текст присяги українському народові, визначений Конституцією України. Зеленський його зачитав.

Потім голова Центральної виборчої комісії вручила Зеленському посвідчення президента. Після цього йому вручили офіційні символи президента України.

  • Новообраний президент Володимир Зеленський прийшов на свою інавгурацію пішки. Перед початком церемонії він вийшов до людей в Маріїнському парку та підійшов до натовпу потиснути присутнім руки. Після цього він попрямував до входу у Верховну Раду.
  • Інавгураційну промову обраному президенту Володимиру Зеленському допомагали писати автори «Кварталу 95». Про це кореспондентці theБабеля перед церемонією поблизу Верховної Ради розповів співзасновник «Кварталу» Борис Шефір.
  • theБабель веде текстову онлайн-трансляцію інавгурації.