Вперше в історії концентрація вуглекислого газу в атмосфері Землі досягла позначки у 415,26 ppm (частин на мільйон), перевищивши рекордний показник у 415 ppm. Згідно з даними Океанографічного інституту Скріппс, це сталося 11 травня.
Вчені вважають, що підвищенню концентрації CO₂ в атмосфері сприяє спалювання викопного палива й інші промислові процеси людства, які необоротно ведуть до зростання глобальної середньої температури та зміни клімату.
Дослідники відзначають, що щороку парниковий ефект тільки зростає. Ще у 2015 році концентрація CO₂ подолала позначку в 400 ppm. У 2018 році вона зросла до 405,5 ppm. На початку 2019 року рівень газу в атмосфері досяг 410 ppm.
Вчені підрахували, що до початку XXII століття концентрація зросте до 1200—1300 ppm, що призведе до зникнення шару шарувато-купчастих хмар над океаном і його нагрівання на 8 °С. Температура на Землі, відповідно, теж підвищиться.
- Міжурядова група експертів з біорізноманіття й екосистемних послуг (IPBES) опублікувала доповідь про загрозу зникнення мільйона видів тварин і рослин через вплив людини на навколишнє середовище.
- Вчені з Колумбійського університету і Університету штату Арізона прогнозують, що глобальне потепління викличе серйозну міграційну кризу.