«Дизайн розроблявся в Україні». У Кличка відповіли на звинувачення швейцарських архітекторів у плагіаті мосту через Володимирську гірку

Автор:
Олена Козаченко
Дата:

У Київській міській державній адміністрації (КМДА) спростували звинувачення швейцарської архітектурної компанії Leuppi & Schafroth Architekten у незаконному використанні проекту мосту між парками «Хрещатий» і «Володимирська гірка». Про це йдеться на сайті КМДА.

У мерії стверджуєть, що проект мостового переходу виконало ТОВ «Проектні системи Лтд» згідно виграного тендеру.

«Що стосується поширеної в мережі інтернет інформації про нібито незаконне використання концепції, конструктивних рішень і проекту швейцарської архітектурної компанії для будівництва мостового пішохідно-велосипедного переходу між парками «Хрещатий» та «Володимирська гірка» в Києві, то я маю наголосити, що міська адміністрація як замовник будівництва користується результатом робіт згідно з проведеним тендером. Питання, чи дійсно схожа ідея, мають вирішувати архітектори», — зазначив заступник голови КМДА Олександр Спасибко.

За словами Спасибка, міська адміністрація звернулася до швейцарської компанії, однієї з переможців архітектурного закритого бліц-конкурсу на найкращий проект моста через Володимирську гірку в 2013 році, з пропозицією розробити концепцію мостового переходу та здійснити авторський нагляд за проектуванням.

«Від швейцарської компанії надійшла пропозиція на купівлю права використання концепції та надання консультаційних послуг при виконанні робіт із розробки проектної документації в розмірі 200 тисяч доларів, що на той момент складало 5 224 000 грн. Враховуючи те, що орієнтовна вартість робіт із проектування згідно українських цінників не влаштувала архітектурну компанію, було продовжено роботу та видано розпорядження на проектування. Згідно з проведеним тендером маємо розробника проекту, який виграв тендер із сумою 3,8 млн грн, та виконані роботи з проектування», — сказав заступник голови КМДА.

Український архітектор Олександр Горбань написав у Facebook, що нинішня концепція мосту між парками «Хрещатий» і «Володимирська гірка» розроблялася ним особисто у складі ТОВ «Проектні системи Лтд».

«Концепція вело-пішохідного мостового переходу, який будується, була розроблена ДО оголошення міжнародного конкурсу, і швейцарські архітектори до неї не можуть мати ніякого стосунку. Концепція розроблялася мною у складі ТОВ «Проектні Системи» і є власністю цієї компанії», — заявив архітектор.

Також він зазначив, що будуватись міст мав за проектом-переможцем, і швейцарці мають отримати гроші.

Раніше співзасновниця швейцарської компанії Leuppi & Schafroth Architekten Стефані Шафрот заявила, що київські чиновники пропонували їм близько 39 тис. швейцарських франків ($38 тис.) за дизайн та проектно-технічну документацію їхнього проекту. Однак до сьогодні компанія нічого не отримала.