Від $111 до року виправних робіт. Парламент Грузії ввів штрафи за сексуальні домагання

Автор:
Костя Андрейковець
Дата:

Парламент Грузії у третьому й остаточному читанні ухвалив пакет поправок до Кодексу адміністративних правопорушень і Трудового кодексу країни, які вводять штрафи за сексуальні домагання, до яких відносяться фрази сексуального характеру, демонстрація геніталій, а також фізична поведінка із сексуальним підтекстом.

Про це повідомляє «Кавказ.Реалії».

Відтепер порушникам загрожує мінімальний штраф у 300 ларі (2 935 грн). За повторне порушення протягом року штраф складе 500 ларі (4 892 грн). В окремих випадках людині загрожує рік виправних робіт.

Більш суворі штрафи за домагання до неповнолітніх, вагітних або ж у присутності дітей. Карати будуть стягненнями від 500 до 800 ларі (7 827 грн). За повторне порушення — від 800 до 3 000 ларі (29 353 грн), або ж арешт на строк до 10 днів.

  • У Франції за вісім місяців дії закону про заборону сексуальних домагань на вулиці суди оштрафували 447 осіб. Закон ухвалили після випадку з 22-річною студенткою Марі Лагерр. На одній з вулиць Парижа чоловік, який проходив повз дівчини, вигукнув непристойне зауваження, після чого Лагерр сказала йому «заткнутися». У відповідь чоловік кинув у неї попільничку, яка була на столі одного з літніх кафе, наздогнав її та вдарив у обличчя. Цей випадок викликав сильний резонанс у французькому суспільстві.
  • У середині квітня у Бангладеш проходили протести студенток через смерть 19-річної Нусрат Джахан Рафі. Вона скаржилася на сексуальні домагання з боку директора школи.