САП підготувала меру Одеси Труханову нове звинувачення у справі заводу «Краян». Воно налічує 400 сторінок

Автор:
Костя Андрейковець
Дата:

Спеціалізована антикорупційна прокуратура підготувала нове звинувачення меру Одеси Геннадію Труханову, яке складається з майже 400 сторінок. Про це на засіданні парламентського комітету заявив глава САП Назар Холодницький.

«Ми чекає запуску Антикорупційного суду. У справі Труханова, справа надзвичайно швидко слухається, я б сказав блискавично швидко, але прокурори не встигають за такою швидкістю суду, оскільки виникла необхідність зміни обвинувачення. Я як керівник САП повинен її [зміну статті] узгодити — я її буду погоджувати стільки часу, скільки потрібно, щоб вивчити нове звинувачення, воно налічує 400 сторінок. І публічні заяви сторони захисту, що «ми йдемо пікетувати САП, щоб прискорити процес», залишаються публічними заявами», — сказав він.

Холодницький також додав, що ця справа може стати першою для Антикорупційного суду.

У САП theБабелю повідомили, що підготовлене звинувачення стосується Одеського заводу важкого кранобудування «Краян».

Що це за справа?

У 2016 році Одеська міська рада схвалила покупку будівлі збанкрутілого заводу «Краян» за 185 млн грн. Ця покупка привернула увагу антикорупційних органів. Там вважають, що будівлю придбали за умисно завищеною ціною. У грудні 2016 року НАБУ та САП домоглися в суді накладення арешту на 185 млн грн з бюджету міста, які міськрада Одеси заплатила за будівлю.

Чому підозрюють Труханова?

У НАБУ вважають, що купівля будівлі збанкрутілого заводу «Краян» — це корупційна схема, яку організував Труханов. За даними слідства, кошти від купівлі будівлі «Краяна» зловмисники планували легалізувати через фіктивне підприємство, засновник і керівник якого зараз проживає на непідконтрольній території Луганської області.

У цій справі вже вручили обвинувальні акти Труханову, одному з його заступників, голові постійної комісії з питань комунальної власності Одеської міськради; директору департаменту комунальної власності міськради та його заступнику; директору приватної компанії, що брала участь у продажу, представнику цієї компанії та оцінювачу.

Їх звинувачують у привласненні, розтраті або заволодінні майном при зловживанні службовим становищем (ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу). Чиновникам загрожує від 7 до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.