Військовий переворот у Судані: армія взяла під арешт президента аль-Башира. Він правив країною 30 років

Автор:
Костя Андрейковець
Дата:

Stringer / Anadolu Agency / Getty Images

У Судані військові взяли під домашній арешт президента країни Омара аль-Башира та усунули його оточення. Армія взяла під контроль президентський палац, державне радіо і телебачення, оточила та закрила аеропорт у столиці Хартум, а також заарештувала колишнього міністра оборони і кілька губернаторів.

Як повідомляють телеканали Al-Hadath і Al-Mayadeen, рішення про повалення влади було прийнято на зустрічі військового командування 11 квітня, на якій генерали заявили, що «незабаром зроблять важливу заяву».

Війська також взяли під варту колишнього віце-президента держави та всю охорону аль-Башира. На вулицях столиці посилені заходи безпеки, а також розміщені додаткові армійські підрозділи.

Місцеві телеканали транслюють військові паради.

Як передає Reuters, аль-Башир оголосив про складання своїх повноважень. Зараз ведуться перемовини про створення тимчасового уряду.

Суданська армія оголосила про створення тимчасової ради на чолі з першим віце-президентом та міністром оборони Авадом ібн Ауфом.

  • 75-річний президент Омар Хасан Ахмед аль-Башир почав керувати країною у 1989 році, після військового перевороту. Прийшовши до влади, він очолив Раду командування революції національного порятунку, а потім став незмінним президентом країни. У період його правління в країні тривала громадянська війна, а також відбувся військовий конфлікт у Дарфурі, у якому загинули 200—300 тисяч осіб. У 2008 році Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт аль-Башира за звинуваченням у геноциді та етнічних чистках.
  • У цьому році в країні почалися масові протести населення проти правління аль-Башира. Поліція та підконтрольні президенту сили вбили понад 40 осіб. Громадяни повстали проти тотальної бідності.