Українські військові успішно завершили випробування контрбатарейного радару 1Л220УК виробництва держпідприємства «Іскра», яке входить до складу «Укроборонпрому».
Як повідомляє прес-служба оборонного підприємства, 1Л220УК за тактико-технічними характеристиками значно вище за інші комплекси, які перебувають на озброєнні у ЗСУ.
«Контрбатарейний радар 1Л220УК призначений для розвідки позицій артилерії противника. Завдяки потужній радіолокаційній станції, яка працює у мікрохвильовому діапазоні, радар «бачить» снаряди, а потужна цифрова система «будує» траєкторії їхніх польотів. Це дозволяє визначити на відстані десятків кілометрів точне місцезнаходження ворожих гармат, мінометів, реактивних систем залпового вогню, а також ракетних комплексів протиповітряної оборони та тактичних ракет», — йдеться у повідомленні.
Президент Петро Порошенко на сторінці у Facebook відзначив, що радар дозволить українській армії за мінімальний час знищувати ворожу артилерію.
Що таке контрбатарейный радар 1Л220УК?
Радіолокаційний розвідувальний артилерійський комплекс 1Л220УК є модифікацією 1Л220У «Зоопарк-2», який був прийнятий на озброєння у 2003 році. 1Л220УК в 2018 році брав участь у військовому параді до Дня незалежності у Києві.
Радар виконаний на базі вантажівки КрАЗ-7634НЕ і також дозволяє корегувати вогонь артилерії, стежити за повітряним простором і контролювати безпілотники.
Дальність розвідки/контролю: артилерії — 23/28 км, мінометів — 20/25 км, РСЗВ — 35—38/40—45 км, тактичних ракет — 55/80 км. Сектор електронного огляду: за азимутом — 60°(±30°), за кутом місця — 40° (±25°/-15°).
Один розрахунок 1Л220У обслуговують чотири людини.
- На військовому полігоні в Одесі пройшли завершальні випробування нової крилатої ракети «Нептун». Під час випробувань секретар Ради нацбезпеки і оборони Олександр Турчинов заявив, що ракета дуже ефективна та здатна вражати цілі на відстані 300 км.
- У 2019 році Україна має намір закінчити розробку низки вітчизняного озброєння та почати деякі поставки в армію, серед яких реактивна система залпового вогню «Вільха», комплекс крилатих ракет «Нептун», самохідна гаубиця «Богдана» і ракетний катер «Лань».