Українська художниця створила портрет Порошенка з обгорток 20 кг шоколаду і снарядів із Донбасу

Автор:
Олена Мельник
Дата:

Українська художниця Дарʼя Марченко зробила величезний портрет президента Петра Порошенка. Для його створення вона використовувала обгортки приблизно 20 кг солодощів і 4 000 снарядів, зібраних у зоні війни на Донбасі. Картину художниця назвала «Обличчя корупції» (The Face of Corruption).

Яскравий образ Порошенка, зроблений з різнокольорових обгорток кондитерських виробів марки Roshen і обрамлений кулями, займає половину стіни київської квартири Марченко, пише AFP.

«Є відчуття, що нам запропонували солодке, але не дали його. Так що ж у нас є? У нас є порожня обгортка — залишки», — сказала художниця, маючи на увазі нездійснені надії через пʼять років після революції.

«Це також символ бізнесу... Бізнес є пріоритетом нашого президента», — додала вона.

У 2015 році Дарʼя Марченко і Даніель Д Грін разом створили картину «Обличчя війни» — портрет президента Росії Володимира Путіна, зроблений з понад 5 000 патронів, зібраних на Донбасі. Після цього пара отримала погрози та вирішила залишити країну. Працюючи у США, вони привернули увагу ще однією масштабною роботою — цього разу портретом президента Дональда Трампа, зробленим із монет і фішок казино.

Марченко вирішила повернутися в Україну в 2019 році, але Грін залишається за кордоном.