Під час цьогорічної президентської кампанії правоохоронці зафіксували чотири схеми підкупу виборців. Про це розповів на брифінгу заступник начальника Головного слідчого управління Національної поліції Максим Цуцкірідзе.
- Збір анкетних даних під час проведення соцопитувань. Якщо хтось з респондентів не впевнений у своєму виборі, «анкетологи» намагаються переконати на користь певного кандидата.
- Телефонні дзвінки з пропозицією проголосувати за того чи іншого кандидата в президенти.
- Подарунки з агітаційною символікою. Однак якщо вартість подарунка перевищує 58 гривень, то за законодавством це вже вважається підкупом, а не агітацією.
- Грошова виплата за умови голосування за певного кандидата.
Максим Цуцкірідзе зазначив, що з початку виборчої кампанії (31 грудня) слідчі відкрили 193 кримінальні провадження за порушення у цій сфері.
- Правоохоронці розпочали 142 кримінальні провадження, які прямо та опосередковано пов’язані з порушенням виборчих прав та свобод громадян. З них 48 стосуються підкупу виборців.
- У поліції нагадали, що фотографувати бюлетень у кабінці голосування та робити з ним селфі — незаконно.
- В Україні в день президентських виборів, 31 березня, Міністерство внутрішніх справ залучить до охорони порядку 134 381 правоохоронця. Столичні правоохоронці з 25 березня теж переходять на посилений режим несення служби.