Китайські науковці в південно-західній провінції Юньнань клонували поліцейського пса, якого називають «Шерлоком Холмсом серед усіх поліцейських собак». Про це пише The Guardian.
Дослідження проводилось в межах програми, націленої на те, щоб за допомогою генної інженерії скоротити час і витрати на тренування для поліцейських собак. Першим клонованим псом став Кунсюнь. Пекінська біотехнологічна компанія Sinogene виростила цуценя спільно з Юннанським аграрним університетом і за підтримки Міністерства громадської безпеки Китаю. У компанії сподіваються, що скоро зможуть запустити «масштабне виробництво» собак для поліції, кожна з яких буде точною копією найталановитішого пса країни.
Цуценяті Кунсюню зараз три місяці. Песик проходить інтенсивний курс підготовки з виявлення наркотиків, контролю натовпу і пошуку доказів. Очікують, що він зможе повноцінно служити в поліції, коли йому виповниться 10 місяців. Зазвичай на тренування собак витрачають п’ять років і 500 тисяч юанів.
Щоправда, заступник генерального директора пекінської біотехнологічної компанії Sinogene Цзяо Чжінпінь зазначає, що наразі головною перешкодою залишається вартість клонування. Проте про які кошти йдеться, невідомо.
- Китай представить перше клоноване кошеня. Використовувати будуть ту саму технологію, що й при клонуванні овечки Доллі.
- У Китаї влада повідомила попередні результати розслідування справи Хе Цзянькуя — професора, який заявив про народження близнюків, чия ДНК була змінена для профілактики ВІЛ-інфекції. Їх існування було підтверджене, також повідомили про ще одну учасницю експерименту, яка наразі вагітна.