Вчені Кембриджського університету Великої Британії, які досліджують мозок та нервову систему, стверджують, що люди не стають цілком дорослими до 30 років. Про це заявив професор університету Пітер Джонс журналістам на брифінгу в Лондоні під час презентації дослідження, повідомляє Mirror.
Робота вчених довела, що люди у віці 18 років все ще зазнають змін головного мозку, які можуть вплинути на поведінку і підвищити ймовірність розвитку психічних розладів. Дослідники зазначили, що вік, у якому люди стають дорослими, у всіх різний.
«Перехід з дитинства до дорослого життя має багато нюансів, і на це йдуть десятиліття», — пояснив Пітер Джонс.
За його словами, розвиток головного мозку і процеси вдосконалення людини тривають приблизно до 30 років. Тож говорити про дорослішання можна лише після 30-річного рубежу.
Професор Джонс додав, що, на його думку, досвідчені судді у кримінальних справах визнають різницю між 19-річним підсудним і «загартованим злочинцем» у віці 30 років.
- Група американських учених виміряла швидкість старіння населення у 195 країнах і назвала середній вік, коли починаються старечі хвороби, — 65 років. За отриманими результатами, українці стали однією з найбільш старіючих націй і посіли 179 місце.
- Канадські вчені вважають, що вживання марихуани шкодить мозку підлітків більше за алкоголь. Наркотик впливає на навички мислення, памʼять та поведінку.