Пожежа на газових танкерах поблизу Криму припинилася. Вони горіли в Чорному морі понад місяць

Автор:
Олена Мельник
Дата:

TASS / TASS via Getty Images

Припинилася пожежа на двох газових танкерах MAESTRO і VENICE (попередня назва CANDY), які йшли під прапорами Танзанії та загорілися ввечері 21 січня поблизу Керченської протоки. Про це повідомляє «Крим.Реалії» .

Судно MAESTRO перестало горіти 3 березня о 18:50. Про те, що пожежу ліквідовано на танкері VENICE, стало відомо 28 лютого.

Поруч з танкерами зараз перебуває корабель Федерального агентства морського і річкового транспорту Росії, який забезпечує їхню безпеку.

  • Два газові танкери — MAESTRO (рік будівництва — 1990) і VENICE (попередня назва CANDY, рік будівництва — 1992), які йшли під прапорами Танзанії, загорілися ввечері 21 січня 2019 року. Після цього їх відносило течією до берегів Криму. Внаслідок інциденту десять з 32 моряків загинули, десять — зникли безвісти, 12 — врятовано.
  • Танкери перевозили скраплений газ. Попередньо, вони загорілися під час передачі палива з борту на борт.
  • За даними Міністерства з питань тимчасово окупованих територій, ці судна залучалися до постачань газу, видобутого як на українському шельфі, так і в інших країнах. Крім того, вони незаконно транспортували газ у Сирію.
  • За даними Reuters, танкеру MAESTRO заборонили використовувати порт «Темрюк» (Краснодарський край, Росія) власники газового терміналу «Мактрен-Нафта» через санкції США. Агентство зазначає, що екіпаж танкера, судячи з усього, спробував перекачати паливо безпосередньо з судна на судно, і саме виконання цієї небезпечної операції за поганих погодних умов могло призвести до пожежі.