Союзники США відмовили адміністрації президента Дональда Трампа і заявили, що не будуть залишати свої війська в Сирії після уходу американців. Як пише газета The Washington Post, така позиція була озвучена одноголосно.
США просили союзників — Францію і Велику Британію, війська яких також перебувають у Сирії для боротьби з «Ісламською державою» (ІД), забезпечити «зону безпеки» на півночі Сирії, щоб запобігти зіткненням турецьких сил і формувань сирійських курдів, яких Туреччина вважає терористами.
Американці також зверталися за підтримкою до Німеччини, яка не має свого контингенту в Сирії, але не отримали чіткої відповіді. Раніше глава МЗС Великої Британії Джеремі Хант зазначив, що «перспективи того, що британські сили замінять США в Сирії, немає».
Турецькі війська вже сконцентрували свої сили біля кордонів Сирії і готові зайняти позиції США. Курди в цей час просять союзників залишити до 1,5 тис. військових, щоб вони допомагали координувати підтримку з повітря і стримувати бойовиків ІД.
Газета пише, що курдські сили вже почали перемовини з Росією та президентом Сирії Башаром Асадом. Росія запропонувала, щоб контроль над територіями, які покинуть американці, перейшов сирійським урядовим силам, але це «погана ідея» як для курдів, так і для турків.
- Операція США та їхніх союзників у Сирії проти «Ісламської держави» почалася 22 вересня 2014 року. 3 грудня 2014 року група з 60 країн оформилася як коаліція під проводом США.
- 11 січня США вивели з Сирії першу партію наземної військової техніки після рішення президента Дональда Трампа повернути американські війська з цієї країни.
- 19 грудня президент Дональд Трамп оголосив про перемогу над терористами «Ісламської держави» в Сирії і про виведення американських військ з цієї країни.
- Радник Білого дому з національної безпеки Джон Болтон заявив, що війська США не залишать північно-східну Сирію, поки Туреччина не дасть гарантії про ненапад на курдів.
- Туреччина готується почати військову операцію проти курдів на сході Сирії, незважаючи на виведення військ США.