Нова місія NASA вивчить походження Всесвіту. Вона стартує у 2023 році

Автор:
Ольга Матвєєва
Дата:
Нова місія NASA вивчить походження Всесвіту. Вона стартує у 2023 році

Caltech

NASA оголосила про дворічну космічну місію для вивчення початку і еволюції Всесвіту і визначення того, наскільки поширені необхідні елементи для життя в планетарних системах нашої галактики. Про це пише CNN.

Спектрофотометр для вивчення історії Всесвіту, який називається SPHEREx, запуститься в 2023 року і обійдеться приблизно в $242 млн, без урахування витрат на запуск.

«Ця дивовижна місія стане скарбницею унікальних даних для астрономів, — сказав Томас Зурбухен, помічник адміністратора Управління наукової місії NASA. — Вона надасть безпрецедентну галактичну карту, що містить «відбитки пальців» з перших моментів історії Всесвіту. І у нас будуть нові підказки до однієї з найбільших загадок в науці — що змусило Всесвіт розширюватися так швидко менш ніж через наносекунду після Великого вибуху?»

SPHEREx буде використовувати ближне інфрачервоне світло для огляду неба кожні шість місяців і збору даних про понад 100 мільйонів зірок Чумацького Шляху, а також 300 мільйонів галактик. Деякі з них настільки далекі, що потрібно 10 мільярдів років, щоб їх світло досягло земних телескопів.

У заяві NASA кажуть, що технологія, використана для створення SPHEREx, була адаптована на основі супутникової.

Досліджуючи Чумацький Шлях, SPHEREx шукатиме органічні молекули і воду в місцях, де народжуються зірки, — у зіркових розплідниках. Ці «дитячі садки», а також диски навколо зірок, які допомагають формувати нові планети, можуть містити інгредієнти для життя. Нещодавно в них виявили дивні речі, такі як сіль.

Результатом місії має стати створення карти неба з використанням 96 різних колірних смуг з великою роздільною здатністю, більшою, ніж у будь-яких попередніх картах неба. SPHEREx також може допомогти у визначенні цілей для майбутніх місій, таких як космічний телескоп Джеймса Вебба.

  • NASA планує зробити «наступний гігантський стрибок в освоєнні далекого космосу» і здійснити ще одну висадку людей на поверхню Місяця. Директор космічного агентства Джим Брайденстайн закликав американські фірми допомогти в розробці «багаторазових систем, що дозволяють астронавтам висаджуватися на Місяць».
  • Учені Аерокосмічного управління США (NASA) в Гренландії, поблизу льодовика Гайавата, під товщею льоду виявили 35-кілометровий кратер, розташований на глибині близько 1,5 км. Якщо науковці підтвердять всі свої дані, то кратер увійде в число 22 найбільших на планеті.