На архіпелазі Нова Земля введено надзвичайний стан через нашестя ведмедів. Тварини нападають на людей

Автор:
Костя Андрейковець
Дата:
На архіпелазі Нова Земля введено надзвичайний стан через нашестя ведмедів. Тварини нападають на людей

Annie Spratt / Unsplash

На архіпелазі Нова Земля (Архангельська область, РФ) ввели режим надзвичайної ситуації через масову навалу білих ведмедів на територію населених пунктів. Люди налякані, оскільки дикі тварини проявляють агресію і нападають. Вони також заходять у житлові приміщення.

Як повідомляє прес-служба області, у районі селища Белушья Губа помічено 52 ведмеді. Ймовірно, тварин до місця проживання людей привернули харчові відходи, так як вони відчувають голод.

«Більше пʼяти тварин не залишають гарнізон, в буквальному сенсі ганяються за людьми і навіть заходять у підʼїзди житлових будинків», — заявила глава адміністрації Нової Землі Жиганши Мусіна, передає Meduza.

Федеральна служба з нагляду у сфері природокористування заборонила відстрілювати ведмедів, так як вони внесені у Червону книгу, і направила оперативну групу для вирішення питання.

Постраждалих від нападів на даний момент немає, але люди все одно побоюються за життя.

В адміністрації зазначили, що тварини відчули безпеку і не реагують на автомобілі або шумові сигнали, якими їх намагаються відігнати. Там також зазначають, що такого масового нашестя тварин на архіпелазі не було.

На сайті міського округу опублікували памʼятку про те, як поводитися при зустрічі з білим ведмедем. Застосовувати зброю дозволено лише у крайніх випадках.