Верховна Рада проголосувала за проект постанови №10007 «Про звернення до Парламентської асамблеї НАТО, національних парламентів держав — членів НАТО щодо набуття Україною членства».
За таке рішення проголосували 243 народних депутати.
Рада закликала лідерів держав-членів Альянсу схвалити на ювілейному саміті НАТО в Лондоні в грудні 2019 року План дій для України та рекомендацій практичної підтримки (ПДЧ — План дій щодо членства в НАТО). Це дозволяє почати офіційну процедуру двосторонньої підготовки України до вступу, згідно з передбаченим НАТО порядком від 1949 року.
«З часу Революції Гідності особливе партнерство між Україною і НАТО зазнало глибоких якісних змін та потребує нових форм інституційного діалогу», — йдеться в тексті документу.
Нагадаємо, в 2018 році Україна стала країною-аспірантом при Альянсі. Цей статус означає декларацію офіційних намірів держави і дає запрошення до прискореного діалогу з НАТО щодо членства.
У 2008 році на саміті НАТО в Бухаресті Україна не отримала ПДЧ. Генеральний секретар Яап де Хооп Схеффер заявив, що Франція та Німеччина «заблокували процес, побоюючись погіршення відносин з Росією" і повідомив про початок «посилених переговорів».
- Верховна Рада схвалила зміни до Конституції про стратегічний курс на вступ України в Євросоюз та НАТО. За законопроект №9037 проголосували 334 депутати.
- У 2019 році Україна має намір завершити розробку низки вітчизняного озброєння і почати деякі поставки в армію. РНБО затвердить державне оборонне замовлення на 2019 рік, який передбачає збільшення поставок нового та модернізованого озброєння в армію.
- Верховна Рада в першому читанні проголосувала за законопроект №9122, який дозволяє закуповувати озброєння і супутні послуги без посередників.