Астрономи виявили над Землею невеликий обʼєкт, що нагадує «порожній мішок для сміття». Його діаметр становить лише кілька метрів і він дуже легкий. Обʼєкт назвали A10bMLz, пише Independent.
Найімовірніше, це — шматок якогось легкого металу, наприклад, фольги, який залишився в космосі після запуску ракети.
Наразі обʼєкт перебуває на дивній високоеліптичній орбіті. Іноді він наближається до Землі на відстань 600 кілометрів.
Через свою малу масу A10bMLz дуже сприйнятливий до радіаційного тиску Сонця. Це означає, що його орбіта змінюється «хаотично», згідно з інформацією лондонської обсерваторії Northolt Branch (NBO), яка аналізувала її.
Це означає, що неможливо повністю передбачити, де він може летіти. Він бʼється в космосі, як пластиковий пакет на вітрі. Наприклад, обʼєкт може повторно увійти в атмосферу Землі протягом кількох хвилин або продовжувати літати навколо неї.
Такі «порожні мішки для сміття» були помічені раніше. Але це перший з коли-небудь зафіксованих дрейфів на такій далекій орбіті.
Вперше обʼєкт був помічений на телескопі «Астероїдна система наземного впливу» (ATLAS) на Гаваях.
- Астрономи вперше виявили тіло радіусом 1,3 км на краю Сонячної системи. Цей обʼєкт допоможе пролити світло на процес формування планет.
- Зонд Voyager-2 став другим штучно створеним обʼєктом, який опинився в міжзоряному просторі. Як і перша модель Voyager-1, він вийшов за межі геліосфери.