У Венесуелі уряд Гуайдо призначив дипломатів у низку країн світу

Автор:
Ольга Матвєєва
Дата:
У Венесуелі уряд Гуайдо призначив дипломатів у низку країн світу

Elyxandro Cegarra / NurPhoto via Getty Images

У Венесуелі Національна асамблея (однопалатний парламент, підконтрольний самопроголошеному президенту країни Хуану Гуайдо), схвалила призначення власних дипломатичних представників у кілька країн Латинської Америки та США. Про це йдеться на сторінці парламенту в Twitter.

Законодавчий орган Венесуели затвердив майже дюжину нових керівників місій у країнах, які визнають Гуайдо тимчасовим президентом, пише Financial Post.

Гуайдо наполегливо закликав увесь персонал консульства Венесуели в США підтримати його і залишитися на своїх посадах.

Серед нових призначенців — давні лідери опозиції, дехто з яких уже покинув країну, щоб уникнути можливого арешту.

  • США передали самопроголошеному президенту Венесуели Хуану Гуайдо повноваження з контролю над деякими венесуельськими активами на рахунках американських банків.
  • Газета The Wall Street Journal повідомила, що США безпосередньо вплинули на протести у Венесуелі проти режиму президента Ніколаса Мадуро. Лідер опозиції Хуан Гуайдо проголосив себе тимчасовим президентом після дзвінка віце-президента США Майка Пенса.
  • Видання Reuters повідомило, що Ніколаса Мадуро охороняють російські бійці ПВК. У Венесуелі їх може бути близько 400 осіб. За інформацією видання, ці найманці повʼязані з «ПВК Вагнера», раніше поміченою на Донбасі, в Сирії та Судані, де також тривають антиурядові протести. У Росії заперечують присутність своїх бійців у Венесуелі.