Бюро Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) змінило правила формування комітетів. Через це свої чотири місця у регламентному комітеті втратила українська делегація, передає «Європейська правда».
У регламентному комітеті розробляються зміни, які можуть дати змогу ПАРЄ зняти санкції з Росії, дозволивши її делегації повернутися в Асамблею.
Згідно з ухваленим 21 січня рішенням, в комітетах з питань регламенту та з питань обрання суддів Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) тепер не може бути більше двох представників від кожної з держав-членів ПАРЄ.
У регламентному комітеті було четверо українців: Володимир Арʼєв, Владислав Голуб, Юлія Льовочкіна та Сергій Кіраль. Після рішення Бюро ПАРЄ кількість українців в комітеті «обнулили», і тепер делегація повинна висунути нових кандидатів. Про це розповів голова української делегації Володимир Арʼєв.
Аналогічне рішення про «обнулення» торкнулося і українців у комітеті з призначення суддів ЄСПЛ — до його складу також входили четверо українських делегатів. Через нові правила місця в комітетах також втратили представники інших держав.
При цьому Арʼєв упевнений, що такі зміни спрямовані саме проти України через її роботу в регламентному комітеті.
«Це видається дрібною помстою за принципову позицію українців щодо зміни регламенту на догоду РФ», — заявив голова української делегації в ПАРЄ.
- 21 січня президентом Парламентської асамблеї Ради Європи переобрали соціал-демократку Ліліан Морі Паскʼє, яка обіймає цю посаду з 25 червня 2018 року.
- Російська Держдума не буде повертати російську делегацію в ПАРЄ і платити внески Раді Європи у 2019 році. Про це йдеться у відповідній заяві Держдуми РФ.
- У 2014 році делегацію РФ позбавили права голосу в ПАРЄ за анексію Криму і виключили з усіх керівних органів. Російська делегація після цього не відвідує сесії, а Москва перестала сплачувати членські внески в ПАРЄ та Раду Європи.
- 9 жовтня 2018 року ПАРЄ не змінила правила застосування санкцій до російської делегації, які дозволили б Росії повернутися до складу Асамблеї.