У 2018 році океани побили рекорди зі зростання середньої температури, і наслідки цього можуть бути катастрофічними, пише The Guardian.
За оцінками вчених, 2018 рік став найспекотнішим за всю історію спостережень, що є прямим наслідком викидів парникових газів у атмосферу.
При цьому океани поглинають більше 90% тепла, що утворюється через парникові гази. Вимірювання нагріву океанів опублікували в журналі «Досягнення в області атмосферних наук» у статті провідного автора Ліцзіна Чена та його колег з Інституту фізики атмосфери в Китаї.
Потепління океану призводить до підвищення рівня моря, причому, за оцінками дослідників, приблизно третина зростання рівня моря викликана ефектом розширення при нагріванні води (тобто не рахуючи танення льодів).
Учені очікують, що до кінця 21 століття рівень моря підніметься приблизно на один метр, що призведе до міграції 150 млн людей з прибережних регіонів по всьому світу через затоплення.
Крім того, глобальне потепління океану, за оцінками вчених, робить шторми і урагани все сильнішими і лютішими.
- Льоди Антарктиди тануть швидше, ніж розраховували вчені, а темпи зростання рівня моря можуть катастрофічно прискоритися.
- Американські вчені запропонували «приглушити» Сонце для боротьби із глобальним потеплінням. За розрахунками дослідників, якщо розпорошити на висоті 12 миль (майже 19 км) над Землею велику кількість частинок сульфатів, це дозволить скоротити темпи глобального потепління наполовину.
- Експерти ООН вважають, що для уповільнення глобального потепління жителям планети доведеться переглянути весь уклад життя.