Частка української мови в ефірі телевізійних каналів у 2018 році склала в середньому 92%, а в ефірі радіостанцій — 86%. Про це повідомив член Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Сергій Костинський.
Він зазначив, що український продукт зайняв домінуюче становище на телебаченні й радіо, тоді як російський контент впав до 7% в ефірному часі.
«Завдяки європейським квотам, у 2018 році український телевізійний контент в ефірі загальнонаціональних телеканалів становить 79%, контент країн ЄС, США й Канади — 14%. Російський впав до історичного мінімуму — 7%», — написав Костинський.
За його словами, завдяки введеним квотам більше половини пісень в ефірі українських радіостанцій звучить саме українською мовою.
Костинський також додав, що цьогоріч за порушення квот була оштрафована 21 радіостанція на суму понад 1,7 млн грн. Також він відзначив стрімкий розвиток місцевого радіомовлення.
«Головний результат Національної ради за 3 роки розвитку проекту Мовлення громад — це +74 місцеві ефірні FM-радіостанції по всій Україні. Безпосередньо в цьому році місцеві радіостанції отримали для використання вже 53 FM-частоти», — пояснив він.
До річних досягнень також віднесли створення і розвиток мережі військової радіостанції «Армія FM», розвиток телерадіомовлення в Донецькій, Луганській і Херсонській областях, а також запуск у Києві цифрового радіомовлення формату DAB+.
- У 2018 році у широкий прокат вийшли 18 українських повнометражних фільмів. Більшу частину з них фінансувало Держкіно. theБабель розповів, які українські фільми були успішними, а які провалилися в прокаті у 2018 році.