Російські пранкери подзвонили митрополиту Епіфанію. Питали про «захоплення» Лаври та права гомосексуалістів

Автор:
Олена Мельник
Дата:
Російські пранкери подзвонили митрополиту Епіфанію. Питали про «захоплення» Лаври та права гомосексуалістів

Марків Михайло / УНІАН

Російські спецслужби від імені депутата Європейського Парламенту подзвонили предстоятелю Православної церкви України митрополиту Епіфанію та намагалися у розмові його спровокувати. Про це повідомляють на сторінці ПЦУ в Facebook.

«Скориставшись цим, російські спецслужби через так званих «пранкерів» (осіб, які в телефонній розмові видають себе за іншого) спробували вчинити інформаційну провокацію», — заначено в повідомленні.

Митрополиту Епіфанію 21 грудня подзвонили від імені Девіда Макалістера — голови Комітету закордонних справ Європарламенту.

«Поступово під час розмови почали ставитися провокативні питання, зокрема про «захоплення Лаври», про підтримку тих чи інших кандидатів на виборах, про ставлення до «прав гомосексуалістів» тощо. Митрополит Епіфаній висловлював ті самі думки, що і у всіх публічних виступах: Українська Церква виступає проти насильства і розпалення ворожнечі, вона відкрита до діалогу», — зазначили в УПЦ.

Митрополит підкреслив, що ніякого «захоплення Лаври» не може бути, а розмови про «захоплення» мають на меті сіяти напругу в суспільстві.

«Церква дотримується біблійної позиції, визначаючи одностатеві стосунки як гріх, і цю думку поділяє більшість українського суспільства. Також Церква не втручається у політичний процес та не вказує своїм вірним, яких кандидатів чи партії слід підтримувати», — наголосили в УПЦ.

Протягом розмови у митрополита Епіфанія зʼявилося відчуття, що це провокація, тому він завершив її.