Хакери роками проникали до мереж дипломатичних комунікацій Євросоюзу, завантажуючи тисячі повідомлень, в яких висловлюється стурбованість з приводу непередбачуваної адміністрації Трампа та боротьби з Росією і Китаєм, а також зазначається ризик того, що Іран відновить свою ядерну програму. Про це пише The New York Times, посилаючись на дані компанії з кібербезпеки Area 1.
В одному з повідомлень європейські дипломати описали зустріч президентів Трампа і Путіна в Гельсінкі (Фінляндія) як «успішну, принаймні — для Путіна».
В іншому, написаному після зустрічі Трампа і китайского лідера 16 липня, містився детальний звіт та аналіз дискусії між європейськими офіційними особами і президентом Китаю Сі Цзіньпіном, який цитував порівняння «знущань» Трампа в Пекіні з «матчем з боксу без правил».
Було також поставлене питання, чи дозволити Дмитру Рогозіну, колишньому заступнику міністра закордонних справ Росії, який закликав до анексії Криму, поїхати в Австрію на міжнародну зустріч, присвячену «використанню космічного простору в мирних цілях». У той час Рогозін перебував під європейськими фінансовими санкціями.
Методи, які хакери застосовували протягом трирічного періоду, нагадували давні методи елітного підрозділу Народно-визвольної армії Китаю. Як стверджує Area 1, повідомлення були скопійовані з захищеної мережі і розміщені на відкритому інтернет-сайті, який хакери створили під час своєї атаки.
Скомпрометований матеріал дає уявлення про боротьбу Європи за розуміння політичної нестабільності, яка охопила три континенти. Він включає в себе меморандуми про розмови з лідерами Саудівської Аравії, Ізраїлю та інших країн. Зловмисники також проникли в мережі Організації Обʼєднаних Націй.
Поява цих даних нагадує публікацію WikiLeaks 250 тисяч повідомлень Держдепартаменту в 2010 році. Але вони не настільки великі і складаються з секретних документів більш низького рівня. За словами європейських чиновників, більш секретні повідомлення, зокрема рівня tres secret, були збережені в окремій системі — вона захищена більш надійно.
- У Франції міністерство закордонних справ заявило про злом інтернет-платформи Ariane. Були викрадені персональні дані користувачів.
- Соціальна мережа Facebook виявила помилку, через яку сторонні додатки могли отримати доступ до даних 6,8 млн користувачів.
- Жителі Австралії, Нової Зеландії, Канади і США отримали практично однакові електронні листи з погрозами вибуху.