Україна розірвала співпрацю з Центрвиборчкомом Росії

Автор:
Олена Мельник
Дата:

Центральна виборча комісія України розірвала співпрацю з ЦВК Росії, повідомляють на сторінці українського відомства у Facebook.

Рішення ухвалили після того, як 12 грудня 2018 року набув чинності закон про припинення дії Договору про дружбу України з Росією.

«Центральна виборча комісія повідомляє про припинення дії Протоколу про співробітництво між Центральною виборчою комісією Російської Федерації та Центральною виборчою комісією України, вчиненого 24 лютого 2000 року», — заявили в ЦВК.

  • У жовтні Україна відмовилася від спостерігачів СНД на виборах президента у 2019 році.
  • Закон про припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією був опублікований у газеті «Голос України» 11 грудня. Він набув чинності наступного дня. Документ передбачає, що Україна припиняє дію договору з 1 квітня 2019 року.
  • Договір було укладено 31 травня 1997 року в Києві та ратифіковано Радою 14 січня 1998 року. Він діє 10 років і потім продовжується. Припинення дії Договору звільняє Київ від будь-яких зобовʼязань щодо його виконання і не впливає на права, зобовʼязання чи правове становище України, що виникли в результаті виконання названого Договору до припинення його дії.