Епідемія СНІДу: в Україні та Росії зафіксована більшість нових випадків інфікування ВІЛ в Європі

Автор:
Олена Мельник
Дата:
Епідемія СНІДу: в Україні та Росії зафіксована більшість нових випадків інфікування ВІЛ в Європі

Edoardo Busti / Unsplash

Три чверті нових випадків інфікування ВІЛ у Європі за минулий рік зафіксовані в Україні та Росії. Про це йдеться у доповіді Європейського центру профілактики та боротьби із хворобами та Європейського офісу Всесвітньої організації охорони здоров’я, пише «Радіо Свобода».

Загалом у Європі виявлено понад 160 тис. людей з ВІЛ. В Україні, як і в інших країнах Європи, вірус найчастіше передається через незахищений гетеросексуальний секс та внутрішньовенне вживання наркотиків, вказано у звіті. Тенденція показує, що європейському регіону не вдасться ліквідувати захворюваність на ВІЛ/СНІД до 2030 року.

Незважаючи на те, що кількість нових випадків захворювання найнижча за останні роки, у багатьох з хворих діагноз поставлено занадто пізно. Один з п’яти ВІЛ-інфікованих не знав про свій стан, що збільшує ризик «погіршення здоров’я, смерті та подальшої передачі ВІЛ».

У Європейському регіоні проживає майже 900 млн людей, серед них — понад 2 млн ВІЛ-інфіковані. У світі ж нараховується близько 37 млн ВІЛ-інфікованих. З початку епідемії СНІДу у 1980-х роках понад 77 млн людей по всьому світу захворіли на ВІЛ, і майже половина з них померли від СНІДу.

За даними МОЗ, за період з 1987 по 2017 роки в Україні понад 43 тис. людей померли від захворювань, зумовлених СНІДом.

За оцінками міжнародних експертів, понад 40% інфікованих українців навіть не знають про свій ВІЛ-позитивний статус. Однією з причин, чому Україна залишається серед лідерів у Європі за масштабами поширення цього вірусу, експерти називають невчасну діагностику та недостатню поінформованість громадян.