Правління Національного банку України зарахувало ВТБ Банк до категорії неплатоспроможних, повідомляє прес-служба НБУ.
Нацбанк повідомляє, що рішення прийняли «для захисту інтересів вкладників та кредиторів банку». У середині листопада НБУ відніс ВТБ Банк до категорії проблемних.
«Зважаючи на відсутність реальних дій з боку власників АТ «ВТБ Банк» для запобігання неплатоспроможності, а також відсутність вжитих та реалістичних заходів для покращення ліквідності банку ...сьогодні Правлінням Національного банку прийнято рішення про віднесення АТ «ВТБ Банк» до категорії неплатоспроможних», — йдеться в повідомленні.
НБУ наголошує, що 97% вкладників банку (59 тис.) отримають вклади у повному обсязі, оскільки їхній розмір не перевищує 200 тис. гривень. Саме таку суму гарантує Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО).
Клієнти із більшими вкладами отримають їх у межах суми, яка гарантована Фондом. Загалом ФГВФО планує сплатити вкладникам ВТБ Банку 942,7 млн грн.
В НБУ підкреслили, що визнання ВТБ Банку банкрутом жодним чином не впливає на стабільність банківського сектора України. «Частка вказаної фінустанови становить 0,6% від чистих активів платоспроможних банків», — йдеться у повідомленні.
- 5 вересня Апеляційний суд Києва наклав арешт на акції українських «дочок» російських державних фінустанов Сбербанк, ВТБ і Внешэкономбанк. Заарештувати акції просили 18 українських компаній на підставі рішення Міжнародного арбітражного суду в Гаазі. Цей суд зобовʼязав Росію сплатити компенсацію за нерухомість компаній в анексованому Криму.
- Пізніше ВТБ Банк оскаржив рішення, за яким на його акції в Україні наклали арешт як компенсацію за нерухомість українських компаній в анексованому Криму.
- Апеляційний суд Києва частково задовольнив скаргу ВТБ Банку і скасував заборону на ліквідацію або реорганізацію української «дочки» російського ВТБ.