У «ЛДНР» проходять псевдовибори: на ділянках переважно пенсіонери, звʼязок Vodafone не працює

Дата:

О 8 ранку 11 листопада в «ЛДНР», всупереч міжнародним попередженням, стартували «вибори глав республік і депутатів парламентів». Глава т. з. Центрвиборчкому «ДНР» Позднякова Ольга заявила, що відкриті 408 дільниць, 153 — в Донецьку, передають ресурси сепаратистів.

Дільниці для голосування працюватимуть до 19:00 за київським часом (до 20:00 за московським часом).

За словами Позднякової, проголосувати на «виборах» за межами самопроголошених «ДНР» і «ЛНР» не можна — організатори начебто не можуть забезпечити безпеку на підконтрольній Україні території й за кордоном.

Перекриті вулиці і не працює звʼязок

У Донецьку 11 листопада обмежили рух автомобілів, пишуть «Новини Донбасу». Рівно о 12:00 рух закриють на восьми вулицях у центрі міста, проїзд буде відкритий тільки для комунального транспорту.

Крім того, зранку в «ЛДНР» припинив працювати мобільний звʼязок Vodafone. На збої зі дзвінками почали скаржитися місцеві жителі, а в «міністерстві звʼязку ДНР» заявили, що звʼязок відсутній через пошкодження оптоволоконної лінії звʼязку між Донецьком і Луганськом.

Кого обирають?

На посаду «голови ДНР» претендують пʼять осіб. Серед них нинішній в. о. голови «ДНР» Денис Пушилін. Серед інших кандидатів — «суддя народного трибуналу» Олена Шишкіна; «громадянин республіки» Роман Храменков; «пенсіонер, екс-заступник міністра освіти і науки ДНР» Володимир Медведєв і керівник музею бойової і трудової слави ветеранів Афганістану Петровського району Донецька Роман Євстіфєєв.

На посаду «голови ЛНР» претендують чотири кандидати: в. о. голови «ЛНР» Леонід Пасічник; голова «Загальнореспубліканського професійного союзу працівників освіти і науки ЛНР» Олег Коваль; голова Перевальського територіального відділення громадського руху «Луганський економічний союз» Людмила Руснак і голова профспілкової організації «Республіканська профспілка працівників залізничного транспорту Луганської народної республіки» Наталія Сергун.

Окрім глав псевдореспублік обираються «Народні Ради» «ДНР/«ЛНР». Очікується, що перші попередні результати будуть готові до 23:00 за київським часом (00:00 за московським).

Пабліки сепаратистів у Telegram повідомляють, що виборчі дільниці переповнені. Однак, як видно з фото, голосують переважно пенсіонери.