«Газпром» не буде отримувати доходи від «Північного потоку», поки не погасить борг перед «Нафтогазом»

Автор:
Степан Смишляєв
Дата:
«Газпром» не буде отримувати доходи від «Північного потоку», поки не погасить борг перед «Нафтогазом»

Vitaly Nevar \ TASS via Getty Images

Суд у Швейцарії заборонив компаніям Nord Stream AG і Nord Stream 2 AG здійснювати будь-які виплати «Газпрому» за позовом «Нафтогазу України», пишуть РИА Новости.

Швейцарські компанії Nord Stream AG і Nord Stream 2 AG займаються керівництвом газопроводами «Північний потік» і «Північний потік-2». «Нафтогаз» вимагає арештувати їхні акції в межах примусового стягнення з «Газпрому» $4,7 млрд за рішенням Стокгольмського арбітражу.

За твердженням «Газпрому», поки українській компанії цього добитися не вдалося, але в межах забезпечувальних заходів швейцарським компаніям заборонили робити виплати російському монополісту. «В результаті заборони всі виплати від цих компаній «Газпрому» направляються на швейцарських приставів», — зазначили в «Газпромі».

  • 28 лютого 2018 року Стокгольмський арбітраж зобовʼязав «Газпром» компенсувати «Нафтогазу» $4,63 млрд за недопоставку для транзиту в 2009—2017 роках понад 200 млрд кубометрів газу.
  • Російська компанія не погодилася з цими вимогами, і тепер «Нафтогаз» вимагає, щоб суди в країнах Європи зобовʼязали «Газпром» сплатити борг в тій чи іншій формі.
  • На 5 листопада з «Газпрому» стягнули газ на $2,1 млрд у рамках виплат за цим судовим рішенням.