Вночі: Греція звільнила трьох українських моряків, у Канаді депутата вигнали з партії через секс-скандал, а в Лондоні з’явились сатиричні білборди з Путіним

Автор:
Олена Мельник
Дата:

До України повернулись троє моряків, арештованих у Греції

Twitter / Pavlo Klimkin

До України повернулись моряки із судна Mekong Spirit, затриманого понад рік тому в Греції. Загалом на борту було 16 моряків. Берегова охорона країни затримала корабель у 2017 році за підозрою у контрабанді зброї. У липні цього року, після тривалих дипломатичних переговорів, влада Греції звільнила частину моряків — 12 членів екіпажу.

У Канаді депутата вигнали з партії через секс-скандал

Відомого депутата парламенту Канади від опозиційної Консервативної партії Тоні Клемента виключили з партії за порушення етичних норм. Раніше політик зізнався, що став жертвою сексуального шантажу: він надіслав свої відверті фото та відео особі, яка почала вимагати €50 тис. за нерозголошення. Після оприлюднення цієї інформації Клемент оголосив про вихід із усіх парламентських комітетів та складення повноважень тіньового міністра юстиції. Проте з минулого року Тоні Клемент є членом спеціального комітету, який здійснює нагляд за канадськими спецслужбами й має доступ до секретної інформації.

У Лондоні розклеїли сатиричні білборди з Путіним

Twitter / Proud Bear

На білбордах — фото президента Росії Володимира Путіна, який тримає в руці російський прапор та підморгує. Поруч розташоване гасло: «Відзначимо червоний, білий і блакитний Brexit». Літера «R» у слові «Brexit» обернена так, що нагадує кириличну букву «Я». Аноніми, які розклеїли плакати, заявили, що вони є групою офіцерів російської розвідки (ГРУ), які хочуть «визнання своєї справжньої ролі у голосуванні щодо Brexit». Раніше Британія заявила, що не знайшла доказів втручання Росії у голосування щодо Brexit у березні 2016 року.

Землетрус стався біля берегів Ґренландії та Ісландії

Сильний землетрус магнітудою 6,8 стався в Північному Льодовитому океані недалеко від Гренландії та Ісландії, а саме за 119 км на північний захід від норвезького острова Ян-Майєн, розташованого на кордоні Норвезького та Ґренландського морів. Епіцентр підземних поштовхів залягав на глибині 10 км.

У Німеччині посилили закони про надання мігрантам притулку

Претендентів на статус біженця зобовʼязали брати участь у перевірці їх клопотань. Інакше мігрантам загрожують грошовий штраф або тюремне увʼязнення. Законопроект парламент Німеччини ухвалив у четвер, 8 листопада. До 2020 року майже 800 тисяч рішень про надання притулку вивчать повторно.