У Тернополі приватні перевізники влаштували страйк. Мешканці міста відповіли їм флешмобом #підвезу

Автор:
Степан Смишляєв
Дата:
У Тернополі приватні перевізники влаштували страйк. Мешканці міста відповіли їм флешмобом #підвезу

bruce mars / Unsplash

У вівторок, 6 листопада, у Тернополі через страйк приватних перевізників не курсують маршрутки, жителі міста підвозять один одного до потрібних місць, пише УНІАН.

З 1 листопада у Тернополі зросли ціни на проїзд у громадському транспорті: до 8 грн у тролейбусі й до 9 грн у маршрутці за одну поїздку при сплаті готівкою (для пільговиків або за проїзним вартість нижча). 4 і 5 листопада в місті пройшли масові акції протесту, люди перекрили рух у центрі. У підсумку 5 листопада виконком міськради скасував своє рішення і повернув попередні ціни.

Проте тепер обурилися приватні перевізники: на знак протесту 6 жовтня вони не вийшли на маршрути. За словами керівника прес-служби міськради Марʼяни Зварич, у місті курсують тільки тролейбуси та чотири великих комунальних автобуси.

У відповідь мешканці міста організували в соцмережах флешмоб з тегами #підвезу та #підсяду і створили кілька груп, у яких водії та пасажири домовляються про те, щоб доїхати до потрібного місця. У групах «#підвези ближнього Тернопіль» та «Підвезу, Тернопіль!» у Facebook на 18:30 понад тисячу учасників.

Тернополяни допомагають один одному й без попередньої домовленості: просто гальмують на зупинках громадського транспорту і пропонують підкинути людей.