Супергерої в кіно виявилися більш жорстокими, ніж лиходії

Автор:
Степан Смишляєв
Дата:
Супергерої в кіно виявилися більш жорстокими, ніж лиходії

Дослідження, представлене в Американській академії педіатрії, свідчить, що у фільмах супергерої виявляють більше насильства за лиходіїв, повідомляє EurekAlert!.

Науковці з медичного коледжу в штаті Пенсильванія проаналізували 10 «супергеройських» фільмів, які вийшли в 2015—2016 роках. Виявилося, що в середньому за годину головний герой чинить 23 акти насильства, у той час як головний лиходій — 18. Персонажі чоловічої статі у пʼять разів агресивніші за жінок (33,6 прояви жорстокості проти 6,5).

У проаналізованих фільмах «хороші хлопці» обійшли «поганих» практично у всіх проявах жорстокості та насильства. Вони билися 1 021 разів, використовували смертельну зброю 659 разів, руйнували і ламали щось 199 разів, вбивали 168 разів, залякували або катували 144 рази. Лиходії билися 599 разів, використовували смертельну зброю 604 рази, руйнували і ламали щось 191 раз, вбивали 93 разів, залякували або катували 237 разів.

Науковці рекомендують влаштовувати сімейні перегляди фільмів про супергероїв і потім обговорювати наслідки насильства, щоб діти не брали приклад з таких «хороших» хлопців.