У центральній синагозі Києва виявили прослушку. Громада звинувачує у цьому НАБУ. Бюро все спростовує

Автор:
Олег Панфілович
Дата:

Служба безпеки Єврейської громади Києва виявила прослуховуючі пристрої в центральній синагозі в Києві, йдеться у заяві головного рабина України Моше Реувен Асмана.

Що сталося?

Головний рабин заявляє, що служба безпеки єврейської громади виявила осіб, які спостерігали за діяльністю синагоги та її вірян. Вони використовували транспорт, на якому встановлені підробні номерні знаки. «Зазначене стало підставою для звернення до компетентних правоохоронних органів України та Ізраїлю», — йдеться у заяві.

До чого тут НАБУ?

З власних джерел громаді вдалося встановити, що ці особи причетні до діяльності Національного антикорупційного бюро. Головний рабин підкреслив, що це не перший випадок такої поведінки НАБУ. «Деякий час тому під час проведення негласних слідчих дій були зафіксовані висловлювання посадовця правоохоронного органу вищого рівня з використанням антисемітської лексики, назв образливого характеру для юдеїв, висловлених у грубій ворожій формі», — заявив рабин.

У звʼязку з цим Реувен Асман звернувся до правоохоронних органів з вимогою притягнути винних до відповідальності і попередити подібні ситуації. Крім цього, головний рабин закликав дипломатичні представництва, міжнародні організації та єврейські спільноти взяти розслідування цього інциденту під свій контроль.

Що говорять у НАБУ?

У свою чергу НАБУ спростовує заяву єврейської спільноти. «Жодних пристроїв для прихованого зняття інформації у приміщенні центральної Синагоги міста Києва Національне бюро не встановлювало, візуального спостереження за будівлею не здійснювало», — йдеться у повідомленні НАБУ.

У бюро наголосили, що сфокусовані на діяльності вищих посадових осіб у державній владі, «безвідносно до їхньої належності до релігійних чи будь-яких інших громад». «Повага та дотримання прав і свобод людини і громадянина є основними принципами діяльності Національного бюро, у якому немає місця жодним проявам ксенофобії, національної чи релігійної нетерпимості та ворожнечі», — підкреслили в НАБУ.

19 вересня поліція затримала людей, які намагалися прокласти кабель від будівлі «Охматдиту» — імовірно, для прослуховування Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Вони виявилися працівниками НАБУ. Їх заблокували поліцейські та представники УДО у автомобілі, який належить НАБУ. На місце події приїхав спецназ НАБУ, почалася бійка, під час якої побили водія глави САП Назара Холодницького, а також сталася ДТП.

Пізніше Ситник заявив, що працівники НАБУ проводили «санкціоновані процесуальні дії» на території лікарні «Охматдит», і в якийсь момент співробітники САП і УДО заблокували їх автомобіль.

Унаслідок цього конфлікту САП відкрила шість проваджень проти НАБУ: за звинуваченням у розбої, викраденні та посяганні на життя правоохоронця. Пізніше НАБУ надіслало заяву в поліцію через конфлікт з працівниками САП.