Кримчанин Олександр Костенко, який вчора повернувся в Україну з російської колонії, може знову опинитися на лаві підсудних вже на батьківщині. Правоохоронці звинувачують його у незаконному поводженні зі зброєю.
Про це повідомила прессекретар генерального прокурора Лариса Сарган у коментарі агентству Інтерфакс-Україна.
«Виробництво не закрито. У звʼязку з тим що він був затриманий в Росії, розслідування справи було призупинено», — заявила вона.
Справа про незаконне поводження зі зброєю була відкрита в 2014 році. У ній, крім Костенка, фігурує його колишній колега по роботі в міліції Сімферополя — Станіслав Краснов.
Їх затримала СБУ, яка відзвітувала про розкриття диверсійної групи в Києві. За інформацією спецслужб, у квартирі Костенка і Краснова знайшли арсенал зброї та вибухівки. Крім того, були оприлюднені записи телефонних розмов, у яких людина з голосом, схожим на голос Станіслава Краснова, обговорює поставки зброї.
22 травня 2014 року Костенка і Краснова заарештували, пізніше суд відпустив їх під заставу. Вони поїхали в Крим і на судові засідання більше не зʼявлялися, а в 2015 Костенка у Криму затримали вже представники ФСБ Росії.
Його звинуватили в нападі на співробітника «Беркута» під час Євромайдану в Києві, а також у незаконному зберіганні зброї і засудили до 4 років позбавлення волі. До 3 серпня 2018 року він відбував покарання у виправній колонії в Кіровській області Росії.
Напередодні Костенко приїхав у Київ. Його доставкою та питаннями звільнення займалися представник України в Тристоронній контактній групі щодо Донбасу Ірина Геращенко і омбудсмен Людмила Денисова.