Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус на засіданні у форматі «Рамштайн» оголосив про нову військову допомогу для України. Вона включає системи ППО Iris-T і ракети до систем ППО Patriot.
Про це передає The Guardian.
Німеччина надасть Україні ще чотири системи наземного захисту Iris-T з ракетами, а також 30 ракет для систем Patriot, 15 танків Leopard 1, розвідувальні безпілотники, 100 тисяч артилерійських боєприпасів. У найближчі роки Україна отримає додаткові системи Iris-T і 1 100 додаткових радарів наземного спостереження.
За словами Пісторіуса, на засіданні також обговорять прохання Києва про виробництво ракет за ліцензією в Україні.
Німецького міністра запитали про плани розміщення європейських військових в Україні, на що той відповів, що «краще б не обговорював подібні питання на світовій арені» і залишався б «поміркованим і цілеспрямованим».
«Ми знайдемо спосіб дійти туди, куди маємо прямувати, але [до того] часу нам краще обговорювати це внутрішньо, ніж публічно», — додав він.
- У Брюсселі на засіданні Контактної групи з питань оборони України 11 квітня зібралися представники майже 50 країн.