Союзники Трампа тиснуть на Білий дім, аби обмежити спілкування мільярдера Ілона Маска з медіа.
Про це пише NBC News з посиланням на джерела.
Після свого обрання Дональд Трамп заявив, що ініціатива зі скорочення бюджетних витрат не зачепить соціальне забезпечення. Однак Ілон Маск, який займається скороченням урядових витрат, неодноразово під час спілкування з медіа критикував програму соцвиплат.
Наприклад, в інтервʼю з Джо Роганом наприкінці лютого назвав соціальне забезпечення «найбільшою схемою Понці (фінансовою пірамідою) всіх часів».
А через кілька тижнів мільярдер в інтерв’ю ведучому Fox Business Ларрі Кудлоу назвав соціальні виплати марнотратними або шахрайськими й що цю програму «важливо ліквідувати».
Республіканці бачать у цих інтервʼю Маска загрозу партії на проміжних виборах до Конгресу США, які відбудуться вже у 2026 році. На їхню думку, старші люди «можуть занадто хвилюватись» через його висловлювання.
Зокрема, програма пенсійного забезпечення та інвалідності вже постраждала від спроб Маска скоротити штат, оскільки DOGE закриває деякі офіси соціального страхування та обмежує телефонні послуги.
Представник Білого дому, коментуючи заяви мільярдера, сказав, що особиста думка Маска щодо соціального забезпечення не впливає на політику Трампа.
Окрім представників Республіканської партії, до критики Маска та прохань щодо обмеження його публічних виступів долучились інвестори з Волл-стріт.
- Після того як Дональд Трамп став президентом США, у Вашингтоні запрацював Департамент ефективності уряду (DOGE) під керівництвом мільярдера Ілона Маска. Ця структура за півтора року має підвищити ефективність роботи американського уряду.
- У межах скорочення витрат уряду влада США, серед іншого, призупинила програми допомоги іншим країнам, запропонувала федеральним чиновникам звільнитися й отримати компенсації. Також у США вирішили майже вполовину скоротити штат працівників Міністерства освіти, а в Центральному розвідувальному управлінні США почали звільняти нещодавно найнятих працівників.