NBC News: Білий дім доручив військовим розглянути варіанти збільшення присутності в Панамі

Автор:
Оля Березюк
Дата:

Білий дім доручив американським військовим розробити варіанти збільшення присутності американських військ у Панамі для досягнення мети Дональда Трампа щодо «повернення» Панамського каналу.

Про це NBC News сказали два анонімні американські чиновники.

Під час спільного звернення до Конгресу минулого тижня Трамп заявив: «Для подальшого зміцнення нашої національної безпеки моя адміністрація поверне собі Панамський канал». Відтоді представники адміністрації не повідомляли, що означає це «повернення».

Тепер джерела NBC News кажуть, що Південне командування США розробляє потенційні плани, які варіюються від більш тісного партнерства з панамськими Силами безпеки до менш вірогідного варіанту силового захоплення Панамського каналу американськими військами. Чи буде застосована військова сила, додали чиновники, залежить від того, наскільки панамські Сили безпеки погодяться на партнерство зі США.

Джерела також повідомили NBC News, що командувач Південного командування США адмірал Елвін Холсі представив цього тижня проєкт стратегії міністру оборони Піту Гегсету. Очікується, що наступного місяця Гегсет відвідає Панаму.

Чиновники попередили, що вторгнення США в Панаму малоймовірне і буде серйозно розглядатися лише в тому випадку, якщо збільшення американської військової присутності в Панамі не дозволить досягти мети Трампа.

  • Останнім часом Дональд Трамп активно грозився повернути Панамський канал під контроль США через те, що важливими портами керувала гонконгська компанія. Державний секретар США Марко Рубіо вимагає негайно зменшити вплив Китаю на Панамський канал — інакше Панама стикнеться з відповідними заходами адміністрації Дональда Трампа.
  • Річ у тім, що Панамський канал створює стратегічне водне сполучення між Атлантичним і Тихим океанами, скорочуючи морський шлях на тисячі кілометрів, а отже зменшує витрати на транспортування товарів і час доставки. Контроль над каналом — це стратегічна перевага, бо він є важливим пунктом для глобальної торгівлі та військових перевезень. У 1920 році США побудували Панамський канал, а в 1999 році передали його під повний контроль Панами.