З бюджету Рахунку міжнародного співробітництва для Чорнобилю виділять €400 тисяч на дослідження пошкодженого укриття Чорнобильської атомної електростанції.
Про це повідомила міністерка захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук.
Дослідження пошкоджень — це перший крок до відновлення роботи Арки НБК у штатному режимі після російської атаки дроном 14 лютого.
Гроші підуть на експертну оцінку наслідків влучання безпілотника в захисну оболонку Арки.
«Відновлення функціонування конфайнменту — це величезний виклик. Є ймовірність, що усунення наслідків російської агресії потребуватиме більше коштів, аніж сьогодні є на Рахунку міжнародного співробітництва для Чорнобилю», — зауважила Гринчук.
Удар по укриттю ЧАЕС
У ніч проти 14 лютого російський ударний дрон із фугасною бойовою частиною влучив в укриття на Чорнобильській атомній електростанції — там спалахнула пожежа.
Від атаки РФ постраждала велика територія. Російський дрон 14 лютого пробив отвір у даху Нового безпечного конфайнменту — це велике аркоподібне укриття накриває старий саркофаг четвертого енергоблока ЧАЕС і стримує поширення радіації назовні.
Представники Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) зафіксували, що постраждали й зовнішня, і внутрішня оболонка арки — утворилася шестиметрова діра. Також пошкоджене деяке інше обладнання та електричні кабелі. Після обстеження ЧАЕС МАГАТЕ підтвердило, що рівень радіації в нормі.
- Уряд України виділив понад 1,5 мільярда гривень на укриття Чорнобильської атомної електростанції.