Генеральна асамблея ООН 24 лютого підтримала резолюцію, яку ініціювали Україна та країни Європи. За проєкт резолюції проголосували 93 країни.
Проти виступили 18, зокрема, США, Росія та Білорусь. Ще 65 держав-членів ООН утрималися, включно з Китаєм. У цьому документі Росію називають країною-агресоркою, від неї вимагають вивести війська з України в межах її міжнародно визнаних кордонів.
Генасамблея Організації Обʼєднаних Націй також підтримала американську резолюцію щодо війни в України. «За» проголосували 93 країни, проти — 8, утримались — 73. У початковому тексті документа Росію не називали агресором, там також не було заклику до Москви вивести армію з окупованих територій.
Однак до документа внесли правки, в яких слова про «конфлікт» замінили на «повномасштабне вторгнення», а пункт «тривалий мир між Україною та РФ» на «справедливий, тривалий і всеосяжний мир між Україною та РФ відповідно до Статуту ООН і принципів суверенної рівності та територіальної цілісності держав». Зрештою США утримались від голосування за свою ж резолюцію.
- Днями Вашингтон запропонував власний проєкт резолюції ООН, повʼязаної з третіми роковинами повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Ця пропозиція значно відрізнялася від варіанту, який підтримали у Європі, і містила російську поправку.
- За даними джерел The Washington Post, після цього Адміністрація Трампа тиснула на Київ, щоб той відкликав проєкт резолюції про агресію РФ. Це «приголомшило» Україну. Володимир Зеленський наказав МЗС держави не відкликати чинну резолюцію.