З-під варти в Білорусі 12 лютого звільнили трьох політвʼязнів, серед них — один американець.
Про це повідомила прессекретарка Білого дому Кароліна Левітт, передає Reuters.
«Радіо Свобода» пише, що серед звільнених Білоруссю був один з їхніх журналістів — Андрій Кузнечик з білоруської служби мережі. Його затримали 25 листопада 2021 року після того, як четверо невідомих агентів спецслужб простежили за ним до його будинку.
Спершу його кілька разів арештовували за звинуваченням у хуліганстві, згодом висунули звинувачення у створенні екстремістської організації та в червні 2022 року засудили до шести років увʼязнення посиленого режиму.
Лідерка білоруської опозиції Світлана Тихановська повідомила, що також звільнили активістку Олену Мовшук. Її стан здоровʼя — важкий.
Мовшук затримали 10 серпня 2020 року в Пінську в рамках кримінальної справи про масові заворушення після протестів проти фальсифікацій президентських виборів, на яких «переміг» Олександр Лукашенко. Її засудили до шести років колонії загального режиму, а згодом позбавили батьківських прав на трьох дітей.
Імʼя третього звільненого залишається невідомим, у Білому домі лише підтвердили, що це громадянин США.
Джерела Reuters кажуть, що ще один американець залишається увʼязненим у Білорусі — 47-річний техасець Юрас Зянкович. Його затримали у квітні 2021 року під час обіду в Москві, згодом перевезли до Білорусі, де таємно судили й відправили до вʼязниці за нібито підготовку державного перевороту.
- 11 лютого Росія звільнила колишнього працівника посольства США Марка Фогеля. У Росії його засудили до 14 років колонії суворого режиму у справі про контрабанду наркотиків. США натомість звільнили росіянина Олександра Винника — його заарештували ще у 2017 році в Греції й екстрадували до Франції, а потім до США за звинуваченнями в шахрайстві та відмиванні грошей.