Суд ЄС оштрафував Єврокомісію за порушення її власного закону — це вперше в історії

Автор:
Анастасія Могилевець
Дата:

Генеральний суд Євросоюзу зобов’язав Європейську комісію відшкодувати збитки громадянину Німеччини за недотримання власних правил захисту даних.

Про це йдеться в рішенні суду від 8 січня.

Мешканець Мюнхену декілька разів відвідував сайт ЄС у 2021—2022 роках. Там він скористався функцією «Увійти через Facebook», щоб зареєструватися на конференцію. Після авторизації чоловік помітив активізацію з’єднання зі сторонніми постачальниками.

Зрештою суд встановив, що передача IP-адреси користувача Meta Platforms у США порушила правила захисту даних ЄС. Річ у тім, що ЄК передала особисті дані чоловіка Штатам без належних гарантій. Тепер орган виконавчої влади Брюсселю має відшкодувати збитки на суму €400.

Європейський загальний регламент про захист даних (GDPR) вважають одним з найсуворіших і найбільш всеосяжних законів про захист персональної інформації у світі. Такі великі компанії, як Klarna, Meta, LinkedIn сплачували великі штрафи за його недотримання, пише Reuters.

  • Meta, як і інші американські технологічні компанії, збирає дані з ЄС і надсилає їх до США, де розташовані основні центри обробки даних.
  • У грудні 2024 року ірландська комісія із захисту даних (DPC) оштрафувала Meta на суму €251 мільйон за недотримання регламенту ЄС про конфіденційність даних.
  • У вересні регулятор Євросоюзу з питань конфіденційності оштрафував компанію соцмереж Meta на $101,5 мільйона за ненавмисне зберігання паролів деяких користувачів без шифрування.