Делегація з України відвідає Південну Корею — домовлятимуться про постачання зброї

Автор:
Анастасія Могилевець
Дата:

Делегація на чолі з міністром оборони України Рустемом Умєровим відвідає Сеул 27 листопада. Київ презентує партнерам список запитів, включно з протиповітряними ракетами та артилерійськими системами.

Про це пише гонконзька газета South China Morning Post з посиланням на джерела.

Аналітики очікують, що після перемоги Дональда Трампа на виборах у США уряд Південної Кореї займе «обережну позицію». Перш ніж ухвалити рішення, Сеул поспостерігає за військовим співробітництвом Росії з КНДР.

Крім того, проти надання військової допомоги Україні виступають опозиційні партії, що контролюють Національну асамблею Південної Кореї

Головний законодавчий орган країни, тобто парламент. Депутатів обирають громадяни на виборах. Асамблея ухвалює закони, контролює уряд і затверджує бюджет.
. Вони прирівнюють поставки зброї до участі у війні, що ускладнює здатність уряду діяти.

Раніше Володимир Зеленський в інтерв’ю південнокорейському телеканалу KBS анонсував, що Київ звернеться до країни-партнера з проханням військової допомоги. Президент не розкрив деталей та уточнив, що не знає, як відповість на такий запит Сеул.

У жовтні Сеул збирався вжити «поетапних заходів» проти КНДР та Росії через поглиблення їхньої військової співпраці. Йшлося про передачу летальної зброї. Втім, як пише видання, вибори в Штатах могли вплинути на позицію президента Південної Кореї Юн Сок Йоля. Можливо, перемога Трампа спонукала його переосмислити свою войовничу позицію, кажуть оглядачі.

  • Південна Корея наразі офіційно не надає Києву військової допомоги. Вона дотримується політики непостачання летальної зброї країнам, які перебувають у стані війни. Натомість держава підтримує Україну гуманітарно й фінансово.
  • Зеленський також повідомив, що в Україні чекають на групу фахівців із Південної Кореї, з якою обмінюватимуться даними. Президент каже, що ця співпраця вигідна для всіх — Сеул отримає досвід ведення сучасної війни, а Києву необхідний корейський досвід протиповітряної оборони та співпраця в оборонно-промисловому комплексі.