У Мексиці стартував конкурс «Міс Всесвіт». Традиційно в день його урочистого відкриття пройшов показ національних костюмів.
Про це пише CNN.
Шоу національних костюмів дозволяє учасницям без слів розповісти про свою країну, показати її культуру та особливості.
Україну цьогоріч представляє модель з Одеси Аліна Пономаренко. Її костюм — «Сила землі» — символізує багату, плодючу, святу українську землю, прикриту міцною бронею, яка й оберігає Україну.
Творці костюму зазначали, що броня костюму створена «з незламності та відважності українських захисників і захисниць», стійкості рідних, які чекають на своїх синів, доньок, чоловіків і батьків з війни.
Костюми учасниць натхненні народним мистецтвом, божествами або прапорами їхніх країн. Однак деякі використовували нестандартні підходи — наприклад, на костюмі представниці Кенії зобразили обличчя кількох відомих кенійських спортсменів, щоб показати їхню майстерність у бігу на довгі дистанції.
«Міс Чилі» вийшла на подіум з величезним колесом рулетки на знак поваги до популярного чилійського телешоу Sábado Gigante.
Костюм учасниці з Аргентини символізував джунглі та водоспади, а головним аксесуаром стала пташка тукан. Представниця Аруби вийшла в костюмі арабуського сича, що перебуває під загрозою зникнення, а учасниця з Коста-Ріки — у вбранні, натхненному валютою країни — костариканським колоном.
«Міс Мальта» Беатріс Нджойя стала першою учасницею «Міс Всесвіт», яка дійшла до фіналу в 40 років після того, як на конкурсі скасували вікове обмеження у 28 років.
«Міс Еквадор» вийшла на сцену в костюмі історичного центру столиці Кіто, а на її плечах височіли церкви Сан-Франциско та Санто-Домінго.
А «Міс Колумбія» використала в костюмі пірʼя, щоб підкреслити свої культурні звʼязки з Мексикою, що цьогоріч приймає конкурс.
Костюм «Міс Італії» віддав шану італійському кіно 1960-х років, а учасниця від Камбоджі зʼявилася в костюмі божества. «Міс Зімбабве» була різнокольоровим орлом.
Фінал конкурсу «Міс Всесвіту» проведуть 16 листопада. Серед 130 учасниць оберуть одну переможницю.